poprzednie zamknij następne
Relacja Iwonki z turnusu w Brańszczyku

W dniach od 6 do 17 lipca byłam na turnusie wczaso - rekolekcyjnym w Brańszczyku. Rozpoczął się od wizyty prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Konhauser-Dudą, by w czasie odbywającego się tam 6 lipca pikniku zapoczątkować akcję charytatywną „Pomagam z Radością”. Celem akcji jest wspieranie dobroczynności przez przekazywanie darów na określone potrzeby konkretnych osób i ośrodków. Odbyło się też indywidualnie spotkanie podopiecznych i wolontariuszy z tego turnusu z Parą Prezydencką, panowała na nim bardzo miła atmosfera. Następnego dnia zaczęliśmy już nasze wczaso - rekolekcje, które prowadził jezuita Ojciec Michał. Codziennie były bardzo ciekawe konferencje, na różne tematy religijne i msze święte. Po południu uczestniczyliśmy w pogodnych wieczorkach gdzie wspólnie z wolontariuszami bawiliśmy się w różny sposób, m.in tańcząc tańce lednickie, biorąc udział w grillu, grze terenowej po Brańszczyku, wieczorze talentów, gdzie chętni mogli zaprezentować  jakiś swój talent. Jak co roku był też bal przebierańców. W czasie turnusu poznałam fajnych ludzi i spotkałam znajomych. Był on dla mnie czasem wielu przeżyć duchowych i bardzo się cieszę, że mogłam brać w nim udział.


Iwona Wonsiewicz | 2019-07-29 11:04:46 | drukuj
"Dębowy Liść"
Kolejny raz odbył się w Owczarni Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Dębowy Liść". Czternastego czerwca pojechałem tam wraz z moimi kolegami i koleżankami. Cała impreza odbywała się w ogrodzie, była piękna, słoneczna pogoda. Na początku wszyscy zostali powitani przez organizatorów, a następnie rozpoczęły się prezentacje artystyczne uczestników z placówek w Milanówku, Warszawie, Czubinie, Pruszkowie i oczywiście moich koleżanek. Marta, Magda, Ania i Maja zaprezentowały cztery piosenki, były one bardzo fajne, a dziewczyny wypadły świetnie. Otrzymały dużo braw, gratulacji oraz pamiątkowy dyplom i upominki. Po skończeniu występów zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, a następnie w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do Podkowy Leśnej. Fajnie było tam być.

Łukasz Wojda | 2019-06-18 10:41:18 | drukuj
XV Festiwal Otwarte Ogrody
W dniach od 14 do 16 czerwca 2019 roku w Podkowie Leśnej odbył się po raz XV Festiwal Otwarte Ogrody. Jest to impreza w czasie której w przydomowych ogrodach i w obiektach kulturalnych miasta odbywają się, m.in różne koncerty muzyczne, recytacje poezji, wystawy malarstwa, warsztaty. W ogrodzie przy naszym ŚDS przygotowaliśmy warsztaty wykonywania lampionów. Można było zrobić lampion ze świeczką w szklanym słoiku lub innym naczyniu, ozdabiając go koronkami, wstążkami, sznurkami w różny sposób. Było też stoisko, na którym można było obejrzeć prace wykonywane przez nas w ośrodku, w czasie zajęć  terapeutycznych. Warsztaty wykonywania lampionów bardzo mi się podobały.

Iwona Wonsiewicz | 2019-06-18 10:13:16 | drukuj
Spotkanie integracyjne w WTZ w Górze Kalwarii
W dniu 13 czerwca 2019 roku pojechaliśmy do Galerii  przy Rynku, im. Zofii Biernackiej w Górze Kalwarii. Galeria mieści się przy Warsztatach Terapii Zajęciowej, w jednej z placówek naszego Stowarzyszenia. Po przyjeździe zostaliśmy przywitani przez pana Łukasza, kierownika placówki, który zaprowadził nas do galerii. Oglądaliśmy w niej rzeźby drewniane wykonane przez jednego z podopiecznych tych warsztatów, były to głównie ptaki, bardzo mi się one podobały. Potem udaliśmy się z panem Łukaszem do dalszej części ośrodka i zwiedziliśmy pozostałe pracownie znajdujące się w tych warsztatach. Później poszliśmy do jednej z sal na smaczny poczęstunek. Następnie wyszliśmy do ogrodu, gdzie mogliśmy odpocząć w cieniu ogrodowych namiotów na przygotowanych ławkach i krzesłach, integrując się z koleżankami i  kolegami z innych warsztatów, którzy też zostali zaproszeni do tej galerii. Od strony ulicy przy budynku ośrodka było rozstawione stoisko, gdzie można było zobaczyć prace wykonane na zajęciach przez uczestników tych warsztatów. Bardzo mi się tam podobało i cieszę się, że mogłam tam pojechać.

Iwona Wonsiewicz | 2019-06-18 10:08:45 | drukuj
VII Brwinowska SpecOlimpiada
 11 czerwca pojechaliśmy do Żółwina na Olimpiadę Sportową. W zawodach uczestniczyły ośrodki m.in z Milanówka, Pruszkowa, Czubina. Na początku organizatorzy przywitali wszystkich, przedstawiono sędziów oraz złożyliśmy przysięgę. Potem zaczęły się zawody. Braliśmy udział w rzucie piłką do celu z punktami, rzucie piłką lekarską, skoku w dal, strzelaniem piłką na bramkę, biegu sprintowym. Pomimo bardzo ciepłej pogody była w nas siła, każdy wykazał się szybkością i trafnością. Kiedy wszyscy zaliczyliśmy każdą z dyscyplin, zostaliśmy zaproszeni na posiłek. Po obiedzie nastąpiło zakończenie Olimpiady oraz wręczenie pamiątkowych proporczyków. Było bardzo fajnie.

Piotr Jakubowski | 2019-06-12 10:35:47 | drukuj
1% dla KSN AW
Współpracujemy